Dala Bilgalleri
Auktoriserad återförsäljare av SuzukiAuktoriserad återförsäljare av MazdaAuktoriserad återförsäljare av OpelAuktoriserad återförsäljare av CitroenAuktoriserad återförsäljare av PeugeotMitsubishi
Publicerat 2024-05-31

Äntligen här! Nya Peugeot e-3008

Redan under juni kommer de första bilarna av nya Peugeot e-3008 att börja rulla på de svenska vägarna. Initialt kommer modellen finnas tillgänglig i två versioner: dels som 100 % elektrisk, dels som hybrid där en bensinmotor kombineras med en liten elmotor som gör det möjligt att köra omkring 50 % av alla stadsresor på bara el.

Nya Peugeot e-3008 erbjuder en unik och dynamisk SUV-design, som sticker ut på vägarna. Invändigt är modellen utrustad med teknik i toppklass och det allra senaste från Peugeot: däribland innovativa Panoramic i-Cockpit®, med en 21-tums skärm som kombinerar både pekskärm och förarinformation.

Beställ din bil redan i dag och var bland de första ute med det allra senaste från Peugeot.

    Jag är intresserad, kontakta mig!


    * Obligatoriska fält

    Erbjudanden

    Opel Grandland privatleasing

    Privatleasing:
    Opel Grandland

    Hybrid 145 Automat
    3 699 kr/mån
    Läs mer

    Köp / billån:
    Nya Opel Mokka

    Välj även billån med 0 % ränta​
    från
    299 900 kr
    Läs mer

    Köp / billån:
    Nya Opel Grandland

    Välj även billån med 0 % ränta​
    från
    419 900 kr
    Läs mer